Zilina získala zajímavou výzvu. Azerbajdžanský zástupce přišel do klubu

ŽILINA. V týmu lídra podzimní části nejvyšší slovenské fotbalové soutěže MŠK Žilina avizovali, že před jarní částí sezóny 2016/2017 chtějí vyztužit ofenzivně rady mužstva. Po angažování devatenáctiletého mládežnického reprezentanta Samuela Mráze z FK Senica (nedávno uzavřel 3,5-roční smlouvu, pozn.) Přišla pod Dubeň i zahraniční akvizice – Ramil Tejdurovič Šejdajev.

Dvacetiletý ázerbájdžánský útočník se dohodl s MŠK Žilina na jednoho a půl hostování do 30. června 2018.

Šejdajev je rodákem z ruského Petrohradu, kde i začínal s fotbalem. Za Zenit odehrál pět ligových duelů, většinou nastupoval za jeho rezervu.V roce 2015 hostoval v Rubine Kazaň.

V červenci 2016 podepsal čtyřletý kontrakt s tureckým Trabzonspor, jehož je kmenovým hráčem spolu se Slováky Janem honič a Matúšem bûrem.

Talentovaný zakončovatel na mládežnické úrovni reprezentoval Rusko. Byl členem týmů do 17, 19 a 21 let. V 36 zápasech vstřelil 24 branek.

„O mladého reprezentanta Ázerbájdžánu, který v Turecku nedostával dostatek prostoru, jsme se zajímali už déle.Odchovanec Zenitu Petrohrad poutal pozornost několika klubů, „říkal trenér Žiliny Adrián Koule.

“ Pro jeho angažování jsme se rozhodli i kvůli klubové filozofii, jejímž prioritou je práce s mladými, progresivními hráči. Jsme velice nadšeni, že jsme se co nejdříve připojili k týmu. Těšíme se na vzájemnou spolupráci. „“

Mluvil jsem s Janem honič a Matúšem bûrem, kteří mi prozradily, že na Slovensku je Žilina vnímána jako velký klub. „Ramil Šejdajev, fotbalista z Ázerbájdžánu

„Jsem rád, že jsem s týmem. Je to pro mě v budoucnu dobrá volba a příležitost hrát znovu a pravidelně pomáhat klubu. Mluvil jsem s Jánem Ďuricem a Matúšem Berou, který mi řekl, že Slovensko je na Slovensku vnímáno jako velký klub.V současné sezoně střílí hodně gólů, což je skvělé pro útočníka. Věřím, že budeme pravidelně hrát, „řekl Šejdajev a dodal:“ Doufám, že vyhrát, získat titul a kvalifikovat se v evropských pohárech co nejvíce. První pocit je velmi dobrý, trenér Míč může skákat, nálada je mezi chlapci, vypadá to dobře. Ale je to jeho přirozená úcta, kterou se mi líbí. Těším se na postup v Žilině, „dodal Šejdajev.