Za 24 hodin bude Le Mans provozovat Hülkenberg a Webber

LE MANS. Každým rokem je druhý červnový víkend v Le Mans asi čtvrt milionu milovníků motorových vozidel – více než město občanů. Jejich cílem je 13,669 metrů dlouhé la Sarthe.

Od roku 1923 stojí Le Mans 24 hodin trvání závodů s vytrvalostními vozy. Jedná se o jeden z motocyklů Trojkornes – spolu s Grand Prixem Monaka Formy 1 a 500 kilometry Indianapolisu.

Ostatních pět ročníků ovládl německý tým Audi – z toho třikrát se radovala posádka Marcel Fässler (Švaj.), André Lotterer (Nem.) A Benoit Treluyer (Fr.). Z předchozího závodu.

Přerušení dominance Audi v královské kategorii prototypů LMP1 se uskutečnilo v roce 83.Čtyřiadvacetihodinové vydání se pokusí vytáhnout trio soutěžících – Nissan však nedává příliš příležitost novým příchozím.

Před Le Mansem nekonal se svým revolučním GT-R LM Nismo. A nad očekávání v roce 2015, další japonský inženýr Toyota zaostává. Zatím nedokázala navázat na celkové prvenství z minulé sezony v seriálu vytrvalostních mistrovství světa FIA, do kterých patří i 24 hodin Le Mans.

Nejvíce soupeřící rivalé Audi by měli být krajané Porsche. Stuttgart má ve svém vozidle hvězdného jezdce – v Vehicle Number 17, může se spoléhat na australskou Mark Webber.Le Mans bude mít i F1 Mark Webber, dlouholetého jezdce.

V Porsche 19 bude další pilot z F1 – německý Nico Hülkenberg. Viper Acoustic Delight Prototypová kategorie LMP2 nabídne extrémně vyvážené a početné spouštěcí pole až pro devatenáct posádek. V modelech GT jsou Aston Martin, Corvette, Ferrari a Porsche kvartety tradičně rozděleny mezi profesionální jezdce (GTE Pro).

V kategorii GTE Am, kde jsou amatéři smíšeni, je obsazení stejné. Kromě toho zde bude prezentována akustická výstava v podobě amerického viperu.The @TI_Racing Viper GTS-R SRT is at Le Mans.Tingles, as the arrival of the American car is highly anticipated #lemans pic.twitter.com/rgFvQ7oSOd – 24hours_Live (@ 24hours_Live) 8. Červen 2015

Týden Le Mans odstartoval technickou návštěvu Namesterové republiky v pondělí. Ve středu bylo pouze jedno trénink a první část kvalifikace. Ve čtvrtek jsou na programu ponechány dvě části kvalifikace.

Po pátečním volném dni bude napětí a očekávání cítit v sobotu ráno během zahřívacích kol. Malá úleva přinese legiendové závody. Vše začíná přesně v 15:00.Rekordérem Kristensen

Tím nejvěrnějším nemusí ujít ani moment z čtyřiadvacetihodinového porce díky nepřetržitému živému vysílání televizní stanice Eurosport International.

Pro zájem – velká část okruhu la Sarthe se skládá z občanské komunikace. Hlavním maršálem je dánský Tom Kristensen, rekordní devětkrát vítěz Le Mans 24 Hours.