Wigan prochází kolem Castlefordu a do semifinále Challenge Cupu

Odjezdové tři čtvrtiny Josh Charnley a Dan Sarginson vedli svůj tým na trati Wembley, když Wigan vyrazil do vítězství nad Castlefordem v posledním čtvrtletí finále Ladbrokes Challenge Cup. Sarginson, který se pohybuje na NRL v příštím roce otevřel bodování po pěti minutách, zatímco Charnley, který přepíná kódy s prodejem na konci sezóny, se dvakrát dotkl před poločasem, aby dosáhl rekordních 19násobných vítězů pohárů na cestě k pohodlnému vítězství . Tigři, kteří udělali pozdní změnu s Gregem Minikinem, který se připravil na své první vystoupení po dobu dvou měsíců namísto zraněného Jakeho Webstera, ještě jednou dostal náskok před Grant Millington naplněním na stand-off , který se v posledním kole vyplatil ve své vítězství nad Salfordem, ale tentokrát tentokrát na flopu.

Wigan, který se rozhodně bránil po celém světě, se nikdy nevzdával po tom, co Ryan Suttonová přestávka vytvořila pozici pro Tomkins, aby Sarginson udělal a Matty Smith kopl první ze svých tří gólů.

Bojovníci měli nějaké obhajoby, když Sarginson zastavil nebezpečného Luka Dorna podél linie, zatímco Ben Crooks byl držen nad ním, předtím, než Tomkins vyskočil za milujícími rameny Millingtona pro jeho pokus. Wigan přežil vyděsit, když se Denny Solomona, vedoucí tryscorer Super League, ponořil do rohu, ale byl vázán do kontaktu a zvýšil svůj lead s dvěma pokusy z Charnley ve druhém čtvrtletí. Pauza z Taulima Tautai první jako Charnley zachytil obránce napíchnout na play-the-ball, zatímco jeho druhý přišel s laskavým svolením dlouhý průsmyk od George Williams.

Poslední zásah Castlefordu do hry zmizel, když Minikin prolomil čáru Wigan brzy v druhé polovině, ale produkoval špatný konečný průsmyk. Wigan ztratil Suttona s hlavou klepat a také vypadal, že ztratil jejich zaměření jako návštěvníci využili levé podíl držení vyrvat pokus o Luke Gale, kdo podporoval přestávku Junior Moors a přidal cíl. Warriors málokdy měl v druhé polovině míčky se objevila čára Castlefordu a jejich jediné skóre se odehrálo náhodně v 66. minutě, když Dorn byl podveden špinavým odrazem od Smithova křiklavého kopu a Dom Manfredi se ponořil do volné koule. chybí míč, ale rozhodčí ve videu Robert Hicks nedokázal najít dostatek důkazů, aby zrušil původní rozhodnutí Chris Campbell. Castleford skončil dobře vybojovanou stranu, ale v závěrečné minutě zabalil bodování, když Joel Monaghan hodil míč dovnitř, když ho tlačili do kontaktu, aby se Crooks dotknul a Gale přistál na konverzi doteku.