VIDEO Hamšík poslal Neapolu asistenci k vedení: Nestačilo to projít přes Real

NEAPOL – Fotbalisté Realu Madrid a Bayernu Mnichov se stali prvními účastníky čtvrtfinále Ligy mistrů 2016/2017. Španělský obhájce a rekordní 11-násobný držitel trofeje vyřadil v osmifinále SSC Neapol v sestavě se Slovenská kapitánem Markem Hamšíkem.

Po domácím triumfu 3: 1 dokázali svěřenci trenéra Zinedina Zidana zvítězit stejným výsledkem iv úterní odvetě na půdě italského soupeře.Hrají i přes cíl Driesa Mertensa, kterému poslal Hamšík, ale dvojnásobný kapitán „bílého baletu“ Sergio Ramos byl fascinován změnou stran. Ten v 57. minutě úspěšně zakončuje útoky středem hřiště. V předpokládané době vítězství Realu střídavě Alvaro Morata. Napoli začal aktivně a snažil se dostat španělského soupeře pod tlakem kombinovanou hrou. Za 3 minuty se Hamsik soustředil poprvé, ale v pokutovém území se nedostal do centra Ghoulama. Skuteční hráči mají velký problém s útoky a na jejich straně ztrácejí lehké ubrousky. Jeden z nich byl zastřelen Hamšík, který udělal úžasný volný kop. U 24.minutu bylo skóre, když Mertens vstřelil správný výstřel Hamishka s křížem výstřelu Navasa – 1: 0. Ronaldo dokázal vyrovnat Ronaldo pět minut, ale měl dva obránce a brankáře, ale nedokázal skončit a jeho výstřel se zastavil. O 38 minut později pomohla konstrukce brány a návštěvníků Mertensu. Na konci zahajovací hry, ve dvou půlech, byl Hamšík zasažen aktivitou, ale neúspěšně dosáhl dalšího cíle. Za 52 minut vyskočil Ramos do rohu Kroosy, který předcházel Hamikův nepřesný průsmyk a ztráta míče, a díky velkolepé hlavě to udělal 1: 1. Pět minut se tracker a kapitán Real podařilo vrátit se do příznivého střelby a vedli Real na dopředu – 1: 2.Dva slepené góly otupily aktivitu SSC, který už nedokázal nic vymyslet, v nastaveném čase dokonce inkasoval z kopačky Morata.