Suarez po zápase přitáhl rozhodčí: Co jsem získal za druhou žlutou?

BARCELONA – Hráči FC Barcelona se stali prvními finalisty španělského ročníku finále fotbalového poháru. Bylo rozhodnuto, že semifinále s Atletico Madrid se bude konat v úterý.Na stadionu Camp Nou se zrodila remíza 1: 1, v součtu s minulý triumfem 2: 1 u soupeře tak postoupilo katalánské mužstvo.

“ Los Colchoneros „vstoupili do utkání aktivně av úvodních dvaceti minutách musel při několika šancích zasahovat barcelonský brankář Jasper Cillessen.Favorizován domácí tým se ujal vedení těsně před přestávkou, kdy Luis Suárez doťukol do sítě střelu Lionela Messiho.

Hosté vyrovnali v 83. min díky cíli Kévina Gameira. Dvacet devítiletý Francouz neprovedl penaltový kop ani tři minuty před tím, než byl míč poslán do tribuny. Barcelona se na konci duelu třásla o postup, ale 27. května nakonec bude obhajovat prvenství proti úspěšnějšímu z dvojice Celta Vigo – Deportivo Alavés. Tým trenéra Luisa Enriqueho se může stát prvním týmem od roku 1953 s titulem v Copa del Rey ve třech sezónách po sobě.

Duel nedohrali hned tři hráči.Barcelonský Sergi Roberto i hostující Yannick Ferreira Carrasco zamířili předčasně pod sprchy po druhé žluté kartě za nebezpečný faul, Uruguayec Luis Suárez v poslední minutě doplatil na zásah loktem do hlavy koketa. „Otočil jsem se a vyskočil. Nemyslím si, že to byl faul. první žlutou kartu jsem dostal za vůbec první nedovolený zákrok v zápase a tu druhou? za nic. Doufám, že mi klub pomůže s odvoláním. Nerad bych chyběl ve finále, „ objahoval obávaný střelec.