Slovan má v úmyslu vyhrát si sedmý po sobě jdoucí zápas

Rozhodčí: Bukin, Olenin – Nesterov, Černýš (všichni Rus.), Vyloučení: 5: 3, přesilovky a oslabení: 0: 0, 7000 diváků

BRATISLAVA. To, co se před měsícem zdálo být utopií, je v současnosti realitou. Hokejisté Slovanu Bratislava se výrazně přiblížili k účasti v play off Kontinentální hokejové ligy.

Svěřenci trenéra Miloše Říhy uspěli v úterním zápase na ledě Amuru Chabarovsk těsně 2: 1. V stíhací jízdě za play off dosáhli sedmé tříbodové vítězství v sérii.Z uplynulých třinácti vystoupení nebodovali jen jednou, když doma podlehli Magnitogorsku 2: 4.Slovanistov podržel Brust

Do vzdáleného města Chabarovsk, které se nachází jen 30 kilometrů od čínské hranice, přišli slovanisti jen pár hodin před zápasem.

„Ukázali jsme velmi taktický a kolektivní výkon, který podporuje brankáře. Dvě třetiny našich oponentů neopustili, byli jsme lepší, dali jsme dvě stráže. Protivník dal v závěru kontaktní gól, dostal se do tlaku, ale nakonec jsme to zvládli a vzali jsme důležité tři body, „cituje trenéra Miloše Říhy oficiální klubová stránka.Přečtěte si také: Přečtěte si také: Václav Nedorost prospí i 14 hodin denně, na Golyševa se nezlobí

V zápase s Chabarovsku otevřel skóre v sedmé minutě Jeff Taffy a triumf Bratislavanů zpečetil na začátku třetí třetiny Lukáš Vopelka. Domácí v 50. minutě pouze zkorigovali.

„Vzhledem k tomu, jak dlouhý let jsme měli za sebou, jsme se snažili hrát co nejjednodušší. Pak se výrazně zlepšil i soupeř, ale bruste (brankář Barry Brust, pozn.red.) podal opět výborný výkon a to byl jeden z důvodů, proč jsme tu dnes vyhráli, „přiznal střelec prvního gólu.Čaká je ještě sedm zápasů

Hokejisté Slovanu se poprvé dostali na osmou příčku Západní konference, Což zaručuje pokrok v oblasti vyřazování z provozu. Ukazují na Jokerit Helsinki, který má dvě zápasy za dobrou, v úterý od 17:30 CET vede doma proti Barys Astana. HK Soči ztrácí jeden bod na Slovan a má tu výhodu jednoho souboje. Barry Brust. (Zdroj: SITA)

Na konci základní části hraje Miloš Říh sedm dalších her. Dalším milníkem bude 26.čtvrtletí.ledna (12:30 SEČ) na kluzišti Červené hvězdy Kchun-lun, za kterou hrávají i dva Slovenské útočníci – Tomáš Marcinko a Martin Bakoš.