Shinji Okazaki najde v malých detailech hodnotu malování Leicesterovy velké fotografie

Když Mahrez obdržel míč po pravé straně, Okazaki se rozhlédl, aby viděl, jak Kanté narazí dopředu a Vardy sprintuje do levého kanálu, a tak udělal šikovnou nástrahu vpravo, přičemž Mark Noble odešel z obranné střední oblasti , otevírá prostor pro Kanté, aby se dostal do praxe a pomohl vytvořit cíl. Jednalo se o učebnici Okazaki: takticky inteligentní, na cestách, která hraje podpůrnou roli.

Toto nebylo obvyklým způsobem impozantní individuální dopředný výkon. Okazaki neměl žádné záběry, neprozradil se za soupeře a zaznamenal míru dokončení úspěšnosti pod 50%. Ale Okazaki vyniká v malých, jemných detailech a jeho styl je ideální pro herní plán Leicestera.Pokud jsou Foxes poměrně omezená útočná strana, závisí na protiútoku a nastavuje kousky pro cíle, pomáhá mít dopředu, který vytváří příležitosti v obou ohledech.

Okazaki se nedostává do konce volného kopu často – ale vyhrává je. V úvodních fázích zahrál míč od Angelo Ogbonna a vyhrál faulem těsně před rohovým praporkem, který téměř skončil v brance, když Robert Huth mířil volným kopem Mahrezu široký od bod-prázdný rozsah. Později byl další zpěvák Winstona Reida z West Hamu varován před špatnou výzvou na Okazakiho, který dal jeho tělo do ohně, aby kontaktoval – ne tak jednoduché, jak vypadá, jak by to později našel Vardy na jeho cenu. Andy Carroll slaví rozhodčí Jon Moss po remíze Leicesteru Přečtěte si více

Okazaki pokračovala v řadě inteligentních běhů.Nejbližší Leicester přišel, aby šel 2-0 dopředu, přišel z jiného náhlého výbuchu, tentokrát do levého kanálu, aby dostal průkaz Danny Drinkwater. Možná chycený ve dvou myslích, Okazakiho poslední míč byl více než kříženec, těsně se vyhnul Vardymu na vzdáleném stanovišti. Tím, že vytvořil tolik šancí díky své inteligentní práci mimo míč, byl to jeho první ligový asistent sezóny. Bylo překvapivé, že Claudio Ranieri se rozhodl obětovat Okazaki bezprostředně po Vardyově propuštění. vyšší, méně mobilní Leonardo Ulloa. Ranieri pravděpodobně chtěl, aby někdo držel míč a pomohl bránit kousky, ale Leicester ztratil energii Okazakiho: někdo, kdo by mohl pronásledovat nadějné dlouhé průchody a pomáhat zmírnit tlak.Leicester je šťastný, když sedí hluboce a dovolí opozici, ale pravděpodobně se moc vrátil, pozval příliš velký tlak a nakonec dvakrát přiznal. Ulloa měla přinejmenším vyrovnanost, aby přeměnila stopovací časový ekvalizér z místa. S Vardyem pozastaveným proti Swansea City bude Ulloa opět požadováno – ale Okazaki bude vést boj. Mnoho jeho spoluhráčů se celkově těší lepší kampaně, ale Japonsko vpřed představuje typický boj Leicestera, sebejistotu a taktickou inteligenci.