Red Bull Max Verstappen vidí príťažlivosť oboch rizík a obozretnosti vo F1

Pre Maxa Verstappena je príjemný nadšený mladý nadšenec, že ​​obchodný koniec F1 – výcvik a spinning v oblasti PR má ešte odstrániť. Účasť na ňom je čestnosť, ktorá prichádza s impulzívnosťou jeho 18 rokov. Pred Grand Prixom Rakúska nielenže vyjadril svoju dychtivosť vziať si Lewisa Hamiltona, ale tiež spochybnil trojnásobný bravado svetového šampióna – samotný front, ktorý každý vodič nosí tak tesne ako jeho ohnivzdorné materiály.

na Red Bull Ringu Kimi Raikkonen narazil na Fernando Alonso na výstupe z druhého kola a skončil so svojou Ferrari na vrchole španielskej McLaren. Obaja sa objavili nehanebne, ale incident priniesol bezpečnosť kokpitu na F1 späť do ostrého Bet365 športové stávky zamerania.Jedno z navrhnutých riešení – prístroj halo – bolo opäť testované v Spielbergu, pričom Ferrari prebehol úspešne v praxi. Použitie nejakej formy bezpečnostného zariadenia v kokpite nie je pre diskusiu s FIA rozhodnutá zaviesť systém pre rok 2017 k nechuti niektorých vodičov.

Napríklad Hamilton bol hrubý a trval na Rusku , kde bolo testované náhradné zariadenie – aero obrazovka Red Bull -, že toto nebezpečenstvo bolo pre F1 základom: „Riziko, ktoré som ochotný vziať, a že každý vodič, ktorý sa kedy dostal do auta, bol ochotný vziať,“ povedal .

Hamiltonova statočnosť je nepochybná, jeho zručnosť za kolieskom zodpovedá záväzok, ktorý sa skutočne preteká, aby si oddýchol vzrušenie z boja z kolesa na koleso, z ktorého je jeho potešenie samozrejmé.Ale Verstappen má pre ostatných z nás popretie, kde s kamerami a mikrošami v prerušení atmosféry je viac uvoľnená: predbežné preteky vodičov briefing.

Hamiltonov postoj v Baku, to sa prejavuje, nebol celkom príbeh. „To je to, čo hovorí v médiách, ale keď hovorí s jeho tímom, je to iné,“ povedal Verstappen. „V médiách povedal, že je to jedno. Na stretnutí vodičov som povedal, že vstup do jamy je dosť zložitý – povedal, že by ste sa na to nemali obťažovať. Ale Nico skočil a povedal: „Počkajte, Lewis, práve ste povedali, že dostanete korytnačku pri vstupe do jamy.“ bola Hamiltonovou stranou priznaním, že stále uznáva, aká nebezpečná môže byť práca v deň.Zvýšené zameranie na bezpečnosť, ktoré Unibet bonus na kurzové stávky nasledovalo po smrti, okrem iného Julesa Bianchiho, Dan Wheldona a Justina Wilsona, nebolo napriek rétorike stratené britským vodičom.Vychádza z výzvy klasických tratí, estetiky pretekárskeho vozidla s otvoreným kolesom a konkrétneho typu pretekov, ktoré podporuje, ale v skutočnosti je v skutočnosti bližšie k hľadisku spoločnosti Verstappen. „Všetci hľadáme bezpečnosť a nechceme zomrieť na trati,“ povedal. „Ale tiež chápem, že to musí byť trochu riskantné.“ Rovnako tak mladý ako Verstappen môže byť, je dosť starý na to, aby rozpoznal slabosť, keď počuje jeden a Hamilton ho používa ako príklad toho, ako mladí vodiči nie sú testovaní bezpečnejšími modernými skladbami v nedávnom rozhovore, mohol podnietiť jeho zjavenie v Rakúsku. Ale kým Hamilton v tom istom rozhovore trval na tom, že má radosť z nebezpečenstva F1 , mladší muž sa nebojí čeliť šampiónom. „Rozhodne sa nebojím,“ povedal. „Len preto, že vyhral majstrovstvá sveta neznamená, že nemôžeš ísť proti nemu.Každý má svoj vlastný názor. Radšej to robím na trati, než v informačnej miestnosti. “

Oba vodiči majú v Rakúsku a Hamiltoni konkrétne rolu, ako Rosberg, ktorému zaujal 24 bodov na majstrovstvách sveta , skončil v piatok oba časové plány vo voľnom tréningu. Z bezpečnostných dôvodov došlo k rozšíreniu niektorých run-offov na Red Bull Ring a pridania ďalších záporných dvojitých obrubníkov k východom špecifických obratov s cieľom potrestať vodičov, ktorí chcú využiť limity trate. Verstappen sa stal obeťou posledne menovaného v praxi jeden na výstupe z piateho kola, ktorý v procese stratil svoje riadenie.Hamilton sa odrazil v tom istom sedení, kde Rosberg nastavil rekord za okamih tesne pod sekundy, čo je čas, ktorý zaznamenal Michael Schumacher v roku 2003.

Zatiaľ má nemecká výhoda a zatiaľ čo dostali nové pohonné jednotky – Hamilton je naposledy predtým, než mu utrpí sieťové tresty – britský vodič vie, že pól samotný nestačí. Rosberg sa vrátil na poslednú chvíľu na druhú stranu, keď odišiel do svojho druhého, dvaja nad svojimi spoluhráčmi, pretože sa tu v roku 2014 vrátili.