Ostrava – Bohemians 1:2, hosté si udrželi prvoligovou příslušnost

Baník do zápasu vstoupil slibně a pět minut prakticky soupeře nepustil z útočné poloviny. Jenže hosté jeho tlak otupili povedenou první vážnější akcí. Havel se v šesté minutě po levé straně prokličkoval až do vápna a technickým pokusem obstřelil i Šroma. Dal svůj první ligový gól.

„První poločas nebyl z naší strany vůbec dobrý. Ten první gól nám k tomu moc nepomohl. Byli jsme zakřiknutí, vůbec nám to nevyšlo,“ řekl ostravský záložník Mondek.

Havel svým průnikem zároveň odhalil slabé místo v ostravské sestavě.Domácí měli na obou krajích sestavy, zejména vpravo, s hbitými jihoamerickými záložníky Mosquerou a Acostou značné potíže a ze stran hřiště se do ostravského vápna snášely takřka všechny problémy.

Pražané mohli soupeře už do půlky zápasu klidně deklasovat, ale spálili minimálně čtyři stoprocentní příležitosti. Po Mosquerově centru zblízka zakončení úplně nesedlo Schickovi, pak těsně minul ostravskou bránu Acosta, Schick si pověst nejlepšího střelce Bohemians nevylepšil ani z další gólové příležitosti a nakonec Mosquera z malého vápna volejem trefil jen boční síť.

Den otevřených dveří v defenzivě Baníku ale potrestání neušel.V třetí minutě nastavení první půle se dostal sám před Šroma Bartek a přízemní ranou ho prostřelil podruhé. „První půli jsme hráli o dost líp než Baník. Jenom škoda tolika šancí, co jsme neproměnili. Já sám měl dvě nebo tři,“ litoval útočník Bohemians Schick.

Domácí kouč Petržela reagoval v přestávce stažením obou krajních obránců Celby a Lučiče a výkon jeho týmu pozvedl rychlý kontaktní gól, na který z penalty dosáhl Hrubý. „O přestávce musel být trošku průvan v kabině. Dali jsme první gól a mohli to i vyrovnat, ale už to nevyšlo,“ řekl Mondek.

Baník měl i mírně navrch, ale přímé ohrožení Zlámala nepřišlo. Hosty mohl uklidnit osm minut před koncem střídající Akulinin, jeho sólo však Šrom zlikvidoval.Na čtvrtý zápas „Klokanů“ bez porážky za sebou to ale nemělo vliv.

„Máme potvrzenou záchranu, můžeme teď hrát úplně v klidu. Ale po tom snížení z penalty byl Baník nepříjemný a stálo nás to hodně sil,“ řekl Schick.