Novak Djokovič se dva sety proti Sam Querrey ve Wimbledonu

Naděje Novaku Djokovičovi, že zvítězil ve čtvrtém titulu Wimbledonu – a s ním třetí noha z kalendářního roku slávy – visel, ne-li vcelku nit, pak v rovnováze v pátek večer poté, co se svět č. 1 ocitl ve dvou se zamiluje dolů, 7-6, 6-1, do inspirovaného Sam Querrey ze Spojených států v jejich třetím kole zápasu. Querrey, americký č. 28 semen, byl naposledy 16 jen jednou za osmi předchozích návštěv, ale hrál vynikající tenis pro dvě sady a měl obhájeného šampióna, muže, který vyhrál posledních čtyři slamové události, na lanech, dokud nezasáhl nebesa.Facebook Twitter Pinterest Wimbledon 2016: Juan Martín del Potro potápí Stan Wawrinku v pátý den

Pokud by bolavé kotníky Borise Beckera byly v lepší podobě, jistě by vedl déšťový tanec, být Djokovičův spasitel, stejně jako v minulém roce ve stejné fázi. Před dvanácti měsíci bylo Serbem dvě série, která měla milovat dalšího velkého serveru Kevina Andersona z Jižní Afriky, ale vrátila se na dvě sady a poté, co byla odložena přes noc, získala pátou, než začala vyhrát titul.

Zatímco oba muži jsou velké servery s poměrně podobnou hrou, Querrey je pravděpodobně tím nejlepším pohybem a má rodokmen trávy, který získal titul v Queen’s Clubu v roce 2010.Od té doby se často omámený klamela, ale pokud se bude hrát v prvních dvou sestavách v sobotu, pak má obrovskou šanci vybojovat jedno z největších rozrušení v nedávné historii Wimbledonu. Djokovic, nejlepší vracející se na světě, mohl sotva dostat raketa na Querrey sloužit, vyhrál jen jeden bod v prvních čtyřech servisních hrách 28-rok-starý, nyní se umístil 41, ale se umístil uvnitř top 20 v jeho nejlepší situaci v roce 2011. Obhájce šampionů dělal dobře, aby dokonce vynutil vázání, ale Querrey vstoupil, aby vyhrál 8-6 ​​a pak se rozhodl o tom, demontovat nejlepší hráče na planetě v úžasné druhé sadě.Djokovic vypadal, že se dočkal rozhazování a mířil míč do sítě a jen zásah počasí zastavil Querreyovou hybnou sílu v jeho stopách. Zatímco Djokovićovi lze očekávat, že dnes bude bojovat, jak Querrey , s tlakem blížícího se k dokončovací lince k řešení, odpověď na situaci pravděpodobně bude klíčem k výsledku.