Golfový klub Royal Troon hlasuje ve prospěch členství v ženách

Golfový klub Royal Troon, který je hostitelem letošního mistrovství Open, hlasoval většinou o přijetí ženských členů na mimořádném valném shromáždění. Rozhodnutí přinese další tlak na klub Muži v Muirfieldu Edinburgh, která je nyní jedinou z hlavních golfových institucí ve Skotsku a nedovolila ženám, aby její členové tento rok úzce odmítli.

Královský Troon, hřiště postavené mezi dunami Ayrshireho pobřeží a jedním z nejprestižnějších sportovních závodech, je pořádat po devatýden osmdesáté mistrovství Open – největší golfový turnaj ve Velké Británii – za dva týdny.

V lednu minulého roku zahájila revizi své politiky pouze pro muže.V té době to oznámila od společného mistrovského výboru pro tento měsíc Open s dámským golfovým klubem v Troon – signalizující, že to bude pravděpodobně, že se stane unisex klub.

V prohlášení po hlasování , Říká kapitán klubu Royal Troon Dr. Martin Cheyne: „Nedávno jsme říkali, že je důležité, aby golfové kluby odrážely společnost, ve které existujeme, a moderní svět, který se na nás dívá.

„Proto jsem potěšen dnešním večerním rozhodnutím členů královského Troonu a těším se, že uvítám ženy do našeho skvělého klubu.Je to správné rozhodnutí pro klub dnes a pro generace golfistů, kteří budou následovat. „Stephen Anthony, sekretářka klubu, řekl, že v pátek hlasovalo více než 360 ze svých 600 způsobilých členů. „Byla to ukázka rukou a bylo to naprosto pozitivní,“ řekl.Ženy golfisté by byli oprávněni požádat o členství od soboty 2. července, dodal. Nedávný trend mezi kluby elitních mužů v sportu přiznat ženy začal po letech rostoucího tlaku, kdy se Royal & amp; ; Starověká (R & A) ve svatém Anději hlasovala pro přijetí žen poprvé ve své 260-leté historii v září 2014. R & A od té doby uvedla, že otevřená místa, která odmítají přiznat ženy jako členové již nebudou moci hostit šampionát, přidávat k izolaci Muirfield. Vlastnil čestné společnosti Edinburgh Golfers, Muirfield čelil obrovské kritice poté, co jeho členové hlasovali o 64% na 36% umožnit ženám členům , čímž těsně nedosáhla prahu 66% potřebného ke změně politiky členství.

Jeho kapitán Henry Fairweather oznámil v pondělí tento týden, že si přeje nové hlasování a přiznal, že májové rozhodnutí poškodilo klub. „Je zapotřebí jasné a rozhodné hlasování ve prospěch přijetí žen jako členů, abychom nám umožnili začít obnovit pověst klubu,“ uvedl Fairweather.

Skupina R & A uvedla, že přivítal hlas královské Troonové. „Naše zaměření dnes je hodně na 145. otevření v těsně pod dva týdny, ale teď se můžeme těšit na mnoho dalších skvělých šampionátů v Royal Troon v příštích letech,“ uvedl v prohlášení.