Francesco Totti se vynořil z romského deště, aby na kariéru odnesl více slunečního svitu

Během prvního poločasu začal padat déšť, ale teprve poté, co se hráči Romů a Sampdorie vytratili za tento čas, situace stoupala. V odpoledních hodinách to bylo stěží, ale obloha se stala tak temnou, že by to mohlo být i večer. Listy vody se stočily ze střechy, což způsobilo nižší hladiny stadionu, než se dostalo na krupobití tak hlučné, že to bylo těžké slyšet stadion PA.

Nerovnost vládla. Bude zápas zrušen? Oficiální pokyny vydané italskou asociací rozhodčích doporučují: „V případě meteorologických překážek, které jsou Unibet považovány za dočasné, může rozhodčí zastavit zápas tak dlouho, jakmile to považují za vhodné.“

V tomto případě , Bylo 80 minut považováno za přijatelnou pauzu.Pouze v posledních deseti hrácích bylo jasné, že zápas bude pokračovat. Rozhodčí Piero Giacomelli byl několikrát během přestávky zkoušet hrací podmínky, ale opakovaně zdržel rozhodnutí. Na rozdíl od jiných částí místa se hřiště na stadionu Olimpico může pochlubit výbornou drenáží a zdálo se, že se dobře drží. A přesto, asi 300 kilometrů daleko na sever, janovský zápas proti Fiorentině byl opuštěn Neděle po podobných podmínkách přerušila hru v polovině první poloviny. Tento rozdíl byl široce známý, s bývalým rozhodčím jmenovatelem Paolo Casarin pomocí sloupce v Corriere della Sera k železnici proti „jasný nedostatek pravidel“, který ponechal příliš velký prostor pro uvážení každého jednotlivého úředníka zápasu.

Jeden člověk, kterému se to nelíbilo, byl Francesco Totti.Když hrajete špičkový fotbal po čtvrt století, těžko byste se příliš vyděsili o tom, co tu nebo tam ztratila hodně času. Kromě toho začal tuto hru na lavičce, takže polovina času znamenala šanci vstát a dělat nějaké cvičení.

Na snímku Totti se v neděli objevilo něco symbolického, v dešti. Dva týdny od svých čtyřicátých narozenin zůstává jeho láska ke hře fotbalu stejně intenzivní jako kdykoli. A ztratil žádnou schopnost krást show. Facebook Twitter Pinterest Silný déšť nad Stadio Olimpico přinutil zápas mezi Romy a Sampdorií být pozastaven na 80 minut. Fotografie: Angelo Carconi / EPA

Romové ztrácejí 2-1 na začátku svého prodlouženého intervalu a byli překonáni podnikatelskou stranou Sampdoria.Ale představení Totti a Edin Dzeko pro začátek zpožděného druhého poločasu se zdálo, že změní příliv. Kevin Strootman se během několika okamžiků hry vrátil k fantastickému úkolu z Emiliano Viviano a Radja Nainggolan se otočil. Totti pak pustil Dzeko na branku, jen aby ho brankář Sampion potlačil. Nezáleží. V 61. minutě si Totti vybral bosenský znovu s skandální první průjezd z levé strany. Míč se plavil 30 metrů nad hlavami dvou obránců, předtím, než přistál tiše na botě Džeka, který se vyhnul kolem Viviana, aby se vydal domů. Pouze brilantnost Vivianu – který popřel Mohameda Salah, Dzeko a pak Salah – udržel věci na úrovni 2-2. Ale všechno jeho úsilí bylo pro nič.Ve zranění Romové vyhrál pokutu, protože Milan Skriniar (jen asi) zachytil Dzeka v krabici. Totti se zvedl, aby to vzal.

Později by připustil, že se cítil nervózně, „poprvé vůbec“, když stál nad míčem. „Bál jsem se, že se mrknu,“ přiznal se Totti, „protože korunovat tento zápas s cílem a asistentem by byl ideální. Ale pak jsem věděla, že se nedokážu dostat pod Curvu a před můj lid. “

Tak to se ukázalo. Totti pohřbil pokutu do pravého dolního rohu, než se ponořil ke stánkům. Mluvil se svými spoluhráči, když přišel na polokouli s ním na hřišti, aby mu poděkovali za to, že vyndali slunce zpět. Na plný úvazek se jeden nebo dva pozorovatelé snažili oddělit fakta od fikce. Footické přenosové pověsti: Watfordova Troy Deeneyová do Evertonu?Přečtěte si více

„Totti staví archu, odháňuje mraky, vytváří duhu a skóruje pokutu,“ udeřil Maurizio Crosetti v La Repubblica. „Superstar a demiurge, a nyní i meteorolog, teolog a filozof. Ano, hurikán skončí. Ano, existuje život mimo život. Ano, nesmrtelnost existuje. “

Není potřeba takové nadsázky, když se studené skutečnosti Tottiho kariéry staly tak výjimečné. Toto je jeho 25. sezóna v Serii A – odpovídající záznamu Paola Maldiniho. Je to první hráč v Itálii, který kdy nalezl síť v 23 po sobě jdoucích špičkových kampaních. Spíše než zpomalovat, nesl svou vynikající podobu z druhé části roku 2015-16 do této nové sezóny . Během posledních osmi zápasů v Serii A zaznamenal Totti pět gólů a poskytl asistenci na sportfogadás bónuszok dalších tři.Navzdory tomu, že nehraje více než 45 minut v žádné z těchto zápasů. Když se díval se svým nejstarším synem, Cristian – 10 let a člen romské mládeže – na plný úvazek v neděli bylo napůl lákavé představit si, že se jednoho dne obrátí na Giallorossi. Předpokládá se, že Totti Sr bude v závěru této sezóny definitivně odchodu do důchodu, ale v neděli dráždil reportéry s otázkou: „Pokud hraji takhle, tak proč bych měl přestat?“