Ben Barba opět na křižovatce NRL, ale Sharks ukázaly lekce byly naučeny

Pohádky jsou v rugbyové lize tak vzácné jako bezvýznamné politické cíle, snaží se Dave Tyrell a série nových států jižního Walesu. Nepřijíždí často, a pokud ano, zřídka trvají dlouho. Po 50 dlouhých letech čekání na tento dívčí titul se Cronulla Sharks ocitli o měsíc později zapletenou do dalšího sporu. Ben Barba byl propuštěn z klubu po testování pozitivního kokainu, aby mohl „vyřešit některé významné osobní problémy“ .Ben Barba vydal Cronulla Sharks po pozitivním testu kokainu Číst více Barba 2016 sezóna byla zdánlivě jeden z vykoupení.Poté, co vyhrál medaili Dally M v roce 2012, Barbaova kariéra byla zdánlivě na spirále dolů, propuštěna z Canterbury a Brisbane, předtím, než utrpěla bolestnou první sezónu se žraloky, kde začal většinu sezóny mimo lavičku.

Do tohoto letošního roku se zamiloval do třícestné bitvy o úplnou pozici s Valentinem Holmesem a Jackem Birdem. On skončil to s premiérou, devátý-umístěný dokončení v Dally M medaile a 16 pokusů, hrát ve všech 27 Sharksových hrách.

Nyní je jeho kariéra opět na křižovatce. Druhý úder pro testování pozitivní proti nedovolené látce znamená automatický zákaz 12 her.Vrací se do hry s NRL, které pravděpodobně nebrání klubu při registraci nové smlouvy; to, co Barba udělal, bylo porušování kodexu chování, ale zločin si nezaslouží trest, který ho trvale vylučuje ze hry. Hledání nového klubu, který by chtěl vzít Barbu a jeho významnou zavazadla, je zcela jinou záležitostí. Bude to obchodní rozhodnutí, které nepřijde bez rizika.

Práce v jeho prospěch je jeho nesporný talent a skutečnost, že NRL pravděpodobně zahájí jakékoliv pozastavení od kola jednoho příštího roku.Proti němu je dlouhá historie nepřátelských problémů a skutečnost, že mu bude chybět alespoň polovina sezóny 2017, stejně jako hloubka na plnohodnotné pozici v celé lize. Pravděpodobně jen Canberra, South Sydney a St George Illawarra potřebují pomoc na pozici č. 1 a všichni mají správce, kteří jsou více než použitelní, tito dva mají mezinárodní, ačkoli oni by raději hrát Greg Inglis a Josh Dugan respektive jinde.

Zatímco Cronulla bude zničen, kdyby ztratil tak vynikající talent jako Barba – a opravdu byl rozhodujícím činitelem v tom, co by mohlo být poměrně předvídatelným útokem – klub může stát vysoký za to, jak s ním zacházel hmota.

Koberec byl uložen ve skříni. Nebylo to žádné zametání pod koberečkem.Žraloci byli dlouho kritizováni za to, že jsou v amatérském klubu v profesionální hře. Po mnoho let neměli ani generálního ředitele. Ale po skandálu Asada odhalil mnoho nedostatků, není pochyb o tom, že dbají na nezbytné lekce.

Tato správa Sharks bude navždy vzpomínka na to, že klub přinesl svůj první titul. Mělo by se také připočítat ke zrušení norem, kterými se klub řídí, a ke zdokonalení procesů, s nimiž organizace pracuje.

Není pochyb o tom, že ztráta Barby výrazně zmařila naději Cronully, že se stane prvním týmem téměř čtvrt století, aby získala tituly „back-to-back“. Valentine Holmes je nesmírný talent s jasnou budoucností.Ale stejně jako Latrell Mitchell v kohoutich, nezáleží na tom, jak talentovaný hráč může být, přechod z křídla na fullback přichází jen s časem a spoustou tvrdých lekcí. Holmesova hra se výrazně liší od hry Barby, která je mnohem dokonalejší než tvůrce.

Pak je problém najít náhradníka pro Holmes na křídle. Jacob Gagan je přirozenou náhradou, ale ve dvou sezónách nezahrával první stupeň a mimo záda s pouhými sedmi hrami pod pásem ve věku 24 let obvykle nemají hodně vzhůru.

Vítězství v premiéře je obtížné. Získání po sobě jdoucích titulů je téměř nemožné. Žraloci získali svůj titul především dvěma klíčovými prvky: kontinuita týmu a solidarita kultury.Uvolnění Barby – v kombinaci s odchodem Michaela Ennis do důchodu – znamená, že polovina chrbtice bude muset být nahrazena za obranu titulu Žraloků. Ochranná povaha, se kterou se hráči v roce 2016 starali o Barbu, byl významným kulturním jezdcem v klubu.

Zatímco je bolest při ztrátě Barba, Cronulla učinila správné rozhodnutí o udělení Barba propuštění. Jsou premiéři. A stojí za něco.

Pro Barbu je zranění nepochybně akutnější. Příběh jeho žraloků nemá šťastný konec. Jeho budoucnost je opět v bezvědomí. Jeho démoni ho znovu zasypali. Hra by se na něj neměla otáčet. Rugbyová liga byla vždy příležitostí a Barba nezaslouží další šanci.